Na samym początku musicie odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie, jaki film ślubny chcielibyście otrzymać? Co Wam się podoba, a co nie? W jakim stylu chcielibyście, aby był zrealizowany Wasz film?

Aby później nie żałować, warto spędzić trochę czasu na znalezieniu odpowiednich filmowców ślubnych, bo jak wiemy film ślubny jest na lata. W poniższym artykule prezentujemy kilka porad dla par szukających dobrego filmowca ślubnego.

OGLĄDAJCIE CAŁE FILMY ŚLUBNE

Najczęstszymi kryteriami wyboru filmowca ślubnego jest obejrzany w sieci teledysk ślubny i cena. Ciekawych, dobrze zmontowanych teledysków ślubnych w sieci jest bardzo duża ilość. Ale czy wiemy jak wygląda cały film ślubny? Tak na prawdę, długi film jest najważniejszą pamiątką i na niego się decydujecie podpisując umowę. Dlatego warto sprawdzić jak wygląda nie tylko teledysk ale głównie cały film ślubny, zanim zdecydujecie się na daną ekipę filmowców ślubnych.

Jeśli spodobały się Wam teledyski to poproście również o przesłanie całego  filmu. Zwróćcie swoją uwagę na styl z  jakim został zrealizowany film, sposób jego nagrania oraz montażu oraz na jakość dźwięku. Jeśli dostaniecie cały film i odpowiada Wam styl całej realizacji to może trafiliście na odpowiednich filmowców ślubnych!

Upewnijcie się także, że styl nagrywania, montowania teledysku jest podobny do całego filmu.

ZWRÓĆCIE UWAGĘ NA WAŻNE MOMENTY FILMU

Mając wgląd w cały film ślubny, zweryfikujcie czy zawiera on ważne dla Was elementy. Jeśli decydujecie się na dwóch operatorów, sprawdźcie czy istotne wydarzenia np. Przysięga małżeńska, Błogosławieństwo, Tort, Oczepiny, nagrane są z różnych perspektyw. Często zdarza się bowiem że jeden operator nagrywa ujęcia do filmu a drugi tylko do teledysku ślubnego.

Nagrywany z dwóch kamer reportaż jest ciekawszy i bardziej dynamiczny. Jeden operator zazwyczaj powinien pokazać Wasze postacie w szerokim kadrze a drugi skupiać się na szczegółach (podczas np. przysięgi nagrywany jest szeroki kard gdzie widoczne są Wasze postacie zwrócone do siebie twarzami, drugi operator skupia się na uchwyceniu tylko Waszych twarzy co idealnie umożliwia pokazanie emocji. Dzięki temu zabiegowi zarejestrować można szerokie ujęcia, a przy tym nie zgubić  Waszych emocji.

Podpisując umowę na dwóch operatorów upewnijcie się czy nagrywają oni wszystkie najważniejsze wydarzenia wspólnie z różnych perspektyw czy szukają ujęć wyłącznie pod teledysk ślubny, na czym traci cały film ślubny czyli i Wy.

REFERENCJE I OPINIE

Warto również sprawdzić referencje i opinie od innych par młodych (zwłaszcza jeżeli szukacie filmowca inaczej niż z polecenia). Takie opinie możecie często znaleźć na fanpage, ale nie sugerujcie się wyłącznie liczbą “lajków”. Warto się także spotkać, aby się nieco poznać i ocenić, czy będzie się Wam wspólnie dobrze współpracowało.

PODSUMOWANIE

Ślub to wydarzenie, które nigdy się powtórzy. Nie ma tutaj czasu na duble a harmonogram ślubu może się zmienić w każdej chwili, dlatego warto wybrać właściwą ekipę filmową, która będzie umiała sobie poradzić w takich sytuacjach. Dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze filmowca ślubnego warto:

  • obejrzeć przykładowe pełne filmy ślubne (teledysk to nie wszystko),
  • odpowiedzieć sobie na pytanie, czy styl realizacji danego filmowca Wam odpowiada,
  • przejrzeć referencje i opinie na temat danej firmy,
  • i co najważniejsze kierujcie się rozsądkiem i intuicją.

Materiał przygotowała firma Imagine Art Znajdziecie nas także na Facebook’u.