4K to termin, który często słyszymy, gdy ludzie opisują jakość wideo. Wspominam o nim takze opisujac moją usługę. Co więc rozumiemy przez wideo 4K?

Mamy na myśli rozdzielczość. Rozdzielczość to liczba odrębnych pikseli które można wyświetlić. Im więcej pikseli, tym wyższa rozdzielczość oraz lepsza jakość obrazu. Na przykład rozdzielczość standardowego dysku DVD i wynosi 720 pikseli na 480 pikseli. Jest ona stosunkowo niska w porównaniu z, na przykład, rozdzielczością (FULLHD), która wynosi 1920 na 1080 pikseli.

Ta grafika porównuje względne rozmiary obrazu z rosnącą rozdzielczością. Rozdzielczość DVD lub (SD) cechuje się najniższa jakością. Rozdzielczość (HD) jest już jakościowo lepsza od DVD, przy czym polecana przez nas rozdzielczość, która w pełni pozwala czerpać przyjemność z oglądania wideo to FULL HD. Wreszcie 4K to spektakularne 3840 pikseli na 2160 pikseli.

Rozdzielczość 4K jest nawet większa niż Full HD o prawie 4 razy. Wideo 4K Ultra HD ma 3840 pikseli na 2160 pikseli. Ten wzrost rozdzielczości powoduje znaczny wzrost jakości obrazu.

Jeśli nie masz telewizora lub komputeraz z ekranem 4k, wideo weselne w tej rozdzielczosci może wydawać się przesadne. Jednakże, nawet jeśli wideo nagrane w 4K jest zredukowane do rozdzielczości (FULL HD), końcowy wynik jest lepszy niż gdyby oryginalny materiał został nagrany w FULL HD.

Na koniec zostawiam was z 3 powodami dla ktorych warto zdecydowac sie na kamerzyste slubnego 4k:

  • Doskonala rozdzielczosc 3840 na 2160 pikseli
  • Zachowanie wiekszej jakość po zmniejszeniu rozdzielczości do FULL HD.
  • 4K generuje wideo z drobnymi szczegółami przestrzennymi.

Pozdrawiamy

Imagine Art