Wybór ślubnego kamerzysty na pewno nie jest łatwy. Najczęściej okazuje się ze na pierwszym spotkaniu pary ulegają pierwszemu wrażeniu i  wybierają specjalistę, o którym tak naprawdę niewiele wiedzą. Jak się przed tym uchronić? Oto lista pytań, które KONIECZNIE trzeba zadać kamerzyście podczas pierwszego spotkania.

1. Jaki jest twój styl filmowania?

Ważne jest, aby znać styl nagrywania twojej ekipy filmowej. Obejrzyjcie ich filmy i oceńcie reakcję. Pamiętajcie, że online wyświetlają oni swoją najlepszą pracę w postaci krótkich przykładowych filmów. Upewnijcie się zatem ze wasz długi film będzie miał taki sam standard, jak materiał użyty w zwiastunie. Warto wyróżnić dwa dominujące style filmowe:

Styl dokumentalny – jest to bardziej „stara forma” filmów ślubnych. Wyobraźcie sobie, że wasz filmowiec nieustannie nagrywa długie ujęcia. Chociaż niektóre panny młode mogą lubić ten styl, odradzamy go. Czemu? Czterogodzinne wideo wycięte z jednej kamery szybko was znudzi.

Styl filmowy – Dzień ślubu przedstwiony jest tutaj jako dynamiczny i ekscytujący film, w którym wszystkie najlepsze momenty tworzą jedna spójna całość. Ten styl wyróżnia co najmniej dwóch operatorów nagrywających równocześnie cale wydążenie oraz zróżnicowane ujęcia uchwycone z wielu perspektyw.

2. Co uwzględniasz w swoim filmie?

Jest to świetne pytanie, ponieważ warto upewnić się, że wasz filmowiec uchwyci wszystkie ważne dla Was chwile.  Nie zapomnijcie powiedzieć o wszystkich szczegółach, które skrupulatnie zaplanowaliście (na przykład: kolczyki prababci, które będziesz nosić). Wspomnijcie także o „specjalnych gościach”, których wasz filmowiec musi nakręcić. Pomyślcie jak za 20 lat, wyjątkowe dla Was będzie wideo z babcią i dziadkiem machającymi do kamery.

3. Jak nagrywasz i montujesz kluczowe momenty?

Jeśli wynajmujecie filmowca weselnego, który nagrywa oraz montuje w stylu filmowym, a chcieli byście aby w waszym filmie uchwycona była pełna ceremonia, przemówienia czy pierwszy taniec w całości zapytajcie swojego filmowca, czy może to zrobić.

4. Czy możesz filmować w warunkach słabego oświetlenia?

Ciemne kościoły i słabo doświetlone sale taneczne to główni wrogowie filmowców ślubnych. To ważne, aby upewnić się ze twój filmowiec ślubny dysponuje odpowiednim sprzętem radzącym sobie w trudnych warunkach oświetleniowych (przykładem takiego sprzętu, może być aparat bezusterkowy SONY A7SII którego możliwości możecie obejrzeć w poniższym filmie.

5. Czy jesteś filmowcem, który będzie kręcił film w nasz dzień ślubu?

Nie ma gwarancji, że osoba, z którą rozmawiacie na początku, będzie osobą, która będzie nagrywać Wasz ślub, zwłaszcza jeśli jest to firma, a nie samozatrudniony filmowiec. Obecnie bardzo popularną praktyka stosowana przez studia filmowe jest wysyłanie na ślub podwykonawców, których umiejętności i sprzęt może odbiegać od tego co zaprezentowane zostanie wam na spotkaniu.

Interesuje Cię nasz styl filmowania? Zobacz nasze filmy ślubne

lub wypełnij

Pozdawiamy.

Imagine Art Studio